Sveika mokykla

SVEIKUOLIŲ KOKTEILIAI

   Nuo 2018 metų įstaiga dalyvauja   Kauno miesto  visuomenės sveikatos biuro  organizuojamoje  Siekiame, kad mūsų vaikai augtų laimingi ir sveiki.“. Siekiame, kad mūsų vaikai augtų laimingi ir sveiki. Prie šių mūsų siekių prisijungia ir  mokyklos –darželio  „Rūtelė“ virtuvės darbuotojų komanda, kuri  ruošia kuo įvairesnį ir sveikesnį maistą. Prie šios akcijos prisijungė ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai, pedagogai bei jų tėveliai. Balandžio 17 dieną priešmokyklinėje grupėje buvo surengta pažintinė  ugdomoji veikla – „Sveikuolių kokteiliai“. Vaikai turėjo puikią galimybę  stebėti,  ruošti, maišyti,  ragauti  įvairius netradicinius kokteilius iš sveikatai palankių maisto produktų. Už šią įdomią pažintinę, praktinę veiklą esame dėkingi Igno Barono mamytei! Džiugu, kad  kokteilių gaminimas ir degustacija sulaukė didžiulio vaikų, pedagogų ir tėvelių susidomėjimo!

 

MAISTAS

 

   Siekdami, kad mūsų vaikai ir mokiniai augtų sveiki, mokykloje-darželyje „Rūtelė“ ruošiame kuo įvairesnį ir sveikesnį maistą. Nuo 2018 metų dalyvaujame iniciatyvoje „Sveikatai palankus“. Meniu ruošiamas pagal mitybos specialistės Ramintos Bogušienės rekomendacijas. Įvedami nauji produktai. Dominuoja daug augalinės kilmės produktų iš daržovių. Didžioji dalis patiekalų yra tausojantys. Patiekalai nepervirti, neperkepti, dažniausiai troškinti. Mažinamas cukraus ir druskos kiekis. Mėsa liesesnė, daugiau vištienos, kalakutienos, žuvies. Riebius padažus keičiame į grietinę, natūralų jogurtą. Naudojame tik kokybiškus riebalus (alyvuogių aliejų, sviestą). Nebelieka perdirbtos mėsos (dešrelių,dešros). Bus tiekiama tik  šviežiai ruošta mėsa. Į valgiaraštį įtraukta pilno grūdo duona, sumuštiniai su įvairiomis sėklomis... Nebus jokių saldintų gėrimų, vietoj jų vanduo - žolelių arbata be cukraus, gėrimai paruošti su natūralionis sultimis.  Tikėtina, kad vaikams, pripratusiems prie didesnio druskos ir cukraus kiekio, naujas skonis gali pasirodyti neįprastas ir nepatikti... Ne visi vaikai mėgsta ir daržoves įvairiuose produktuose... Tačiau mes keičiame valgiaraštį, galvodami apie vaikų sveikatą. Kviečiame bendromis pastangomis pratinti vaikus prie sveiko, natūralaus maisto!


          Programa „Kauno vaikai šypsosi“

Darželinukai nuo rugsėjo  iki birželio  mėn. dalyvauja programoje  „Kauno vaikai šypsosi“. Programos tikslas - taisyklingas burnos higienos įgūdžių formavimas ir jo  svarba vaikų sveikatai. Programos sėkmingam vykdymui kiekvienai grupei išdalintos priemonės ( nauji dantų šepetėliai ir dantų valymo kalendoriai). Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  L. Endzelienė, naudodama įvairias vaizdines  priemones vaikams pasakojo, kaip svarbu teisingai rūpintis burnos higiena. Vaikai ne tik klausėsi specialistės, bet ir aktyviai dalyvavo veikloje. Piešė, aplikavo  dantukų emblemas, gamino ,,linksmo – liūdno“ dantuko  karūnėles, dainavo daineles, klausėsi pamokančio nuotykio  apie „Ėduoniuko“ ir „Bakteriuko“ draugystę (DVD). Sužinojo, kad dantų šepetėlius būtina keisti kas tris mėnesius. Jei tingės valyti dantukus, gali apsilankyti netikėtas „svečias“ „Bakteriukas“, kuris apsigyvens dantuko namelyje ir skaudžiai nuskriaus jį. Sausio mėn. vyko šventinis rytmetys „Sveiki dantukai“. Vaikai džiaugsmingai atsisveikino su panaudotais dantų šepetėliais, iš jų sudėliojo didelį dantų šepetuką ir jam padėkojo. Mažuosius pradžiugino pasakos personažas „Krokodilas“, kuris vaikams išdalino naujus dantų šepetėlius, papasakojo apie sveiką mitybą ir palinkėjo, kad vaikų veidelius visada puoštų linksma,  sveikų dantų šypsenėlė! Vaikai išmoko taisyklingai prižiūrėti dantukus. Vaikai ir toliau kasdien  po valgio, skambant muzikiniam įrašui, valo ir skalauja dantukus ir pažymi dieną tam skirtame  kalendoriuje. 

Laima Dovidaitė

 

Sveikatai palankus

Mokykla-darželis „Rūtelė" įsitraukė į sveikatai palankių ugdymo įstaigų tinklą. INICIATYVOS PRIORITETAI: VISOS BENDRUOMENĖS MITYBOS RAŠTINGUMO DIDINIMAS IR VAIKŲ MAITINIMO GERINIMAS.

 Socializacijos programa „Būk saugus"

Lapkričio – gruodžio mėnesiais, 3b klasės mokiniai dalyvavo socializacijos programoje „Būk saugus“. Kauno miesto ir apskrities policijos pareigūnai, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba organizavo atvirų durų dienas. Vaikai susipažino kaip saugiai elgtis esant vieniems namuose, kieme, mokykloje ir kokie pavojai jų tyko. Gruodžio 12 dieną penkių mokinių komandai: Elijui Trumpai, Adui Algirdui Adomėnui, Patricijai Maželytei, Smiltei Daujotaitei ir Ievai Vosyliūtei teko dalyvauti teisinių žinių viktorinoje ir prisiminti tai, ką girdėjo ir sužinojo teisinio švietimo programoje. Mokiniai puikiai pasirodė: pristatė namų darbus, atliko pateiktas praktines užduotis.  Iškovota I vieta ir teisė dalyvauti finale. Gruodžio 18 dieną, moksleiviai dar kartą sėkmingai parodė savo sumanumą, kūrybiškumą ir žinias. Džiaugiamės iškovota II vieta. Tikimės, kad įgytos žinios padės būti saugiais ir rasti tinkamus sprendimus sudėtingose situacijose.   

                                                                                           Vilė Gružauskaitė, 3b klasės mokytoja

 

Renginys „Neįgalus-Jis kitoks?"

 

Neįgaliesiems neretai sudėtinga išreikšti savo pageidavimus, išsiaiškinti savo galimybes,  todėl tinkamai organizuota ergoterapeuto ir aplinkos, supančios neįgalųjį veikla ypatingai veiksminga neįgaliųjų socialinės integracijos priemonė.LSMU ergoterapeutų draugija, švęsdama ergoterapijos dieną, į savo renginius įtraukia kuo platesnį įvairaus amžiaus asmenų grupes. Ir kasmet pastebi vis didesnį susidomėjimą net tarp moksleivių.Jau ketvirti metai ergoterapeutai aplanko mūsų ketvirtų klasių mokinius, pasakoja apie savo darbą, supažindina su neįgaliųjų socialine atskirtimi dėl jų traumų ar ligos.Po renginio vaikai piešia piešinius, kuriais ergoterapeutai papuošia savo šventę.

Vaikų mintys po renginio:                      

 Pirma mintis – gailestis, norisi paguosti…

Graudu labai buvo žiūrint filmuką, norisi apkabinti, padrąsinti, pasakyti, kad viskas dar pataisoma...

Graudu, gaila, norisi padrąsinti ir pasakyti – būk stiprus, tu gali tai padaryti..

Jei pažinočiau tokį vaiką norėčiau su juo draugauti, padėčiau jam visur..

Sakyčiau jam, kad viskas bus OK, aš mačiau kaip gydytojai pataiso tokius žmones papuolusius į tokią bėdą..

Dabar geriau suprasčiau kaip jie jaučiasi, kaip bendrauti, padėti jiems..

Galvoju – norėčiau būti tuo gydytoju, juk taip reikalingi jie..

Baisu, jiems tai turėtų būti baisiai baisu, bent iš pradžių, paskui tai gydytojai padeda, moko kaip daryti ir kaip nedaryti.

Jei būčiau suaugęs žmogus, jau dabar norėčiau padėti neįgaliems kaip savanorė, mano sesė yra savanorė. Ji buvo Prancūzijoje.

Gerai, kad pamačiau ir daug sužinojau, tai jei namuose atsitiktų tokia bėda, tai žinočiau kad viskas bus gerai, galėčiau nuraminti mamą, kad daktarai gali padėti...

Niekada nebešokinėsiu į vandenį nuo lieptelio kaime...

Na, per gatvę dabar tai tik per perėją ir atsargiai, nenoriu būti su ramentais..

                                                                           Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Liolė Endzelienė


Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai"

Mokyklos komanda puikiai pasirodė matais mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai". Įdomios užduotys, sklandus komandinis darbas ir draugų palaikymas suteikė daug džiugių emocijų.

Atnaujinta 2018 04 23